GRA O MIÓD to jedna z ciekawszych gier rodzinnych, przy której rodzice mogą się autentycznie zaangażować i nie nudzić. Bo choć zasady są łatwe to nie ważne czy duży, czy mały każdy musi pogłówkować. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez zamknięcie kafelków miodu. Te muszą się stykać takimi samymi oznaczeniami. Trzeba pamiętać, że każdy kafelek jest unikatowy i nie tak łatwo je ze sobą dobrać. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 7 roku życia i ja się z tym zgadzam. Dla młodszych dzieci zasady gry będą zbyt trudne, a ilość elementów zbyt liczna. Starsze dzieci i dorośli doskonale odnajdą się w ulu i będą mieli niemałą frajdę. Rozgrywka trwa od 30 minut do godziny.

Pudełko zawiera:
84 tekturowe kafelki/plastry
200 żetonów graczy, które pokazują, ile punktów zdobyła dana osoba
4 znaczniki graczy (to maksymalna liczba graczy)
20 żetonów zwycięstwa
Celem gry jest pozbycie się swoich żetonów. Każdy gracz ma ich 50, co oznacza, że musi zamknąć tyle plastrów miodu poprzez dopasowanie ich kolorami i symbolami. Żetony są obustronne, gracz może zdobyć jeden lub dwa punkty.
Jeden punkt otrzymuje, gdy dopasuje plastry symbolami, a nie zgadzają się kolorami. Dwa punkty, gdy obie te rzeczy są identyczne.
Rozgrywka: Każdy z graczy ma po 5 kafelków. Najmłodszy z graczy stawia pierwszy kafelek, kolejna osoba może do niego dołożyć swój bądź spasować, zamierzony brak ruchu nazywamy ?trutniem?. Jeżeli pierwszy ruch gracza spowoduje zamknięcie komórki plastra ma on prawo kontynuować dokładanie. Oznacza to, że w jednej kolejce gracze mogą dołożyć od 1 do czterech kafelków, pięty oznacza koniec gry.
Gra kończy się w momencie, gdy jeden z graczy dołoży piąty kafelek lub gdy żaden z pozostałych kafelków już nie pasuje, bądź też wszyscy gracze w kolejce powiedzą "truteń."

Oprócz uzyskanych punktów, każdy niewykorzystany kafelek jest punktem ujemnym. Na koniec następuje zliczenie punktów wszystkich graczy. Jak wspomniałam zamykając plaster można było zdobywać 1 lub 2 punkty w zależności od dopasowania zarówno symboli, jak i kolorystyki. 5 punktów zdobywa gracz, który pozbył się wszystkich kafelków.
Opis wrażeń: GRA O MIÓD się nie nudzi! To gra, w której ważną rolę odgrywa rywalizacja, a fakt że nie jest to gra losowa, a bazuje na logice sprawia, że ma się poczucie władzy na rozgrywką. To szalenie ważny akcent, który daje pewność, że gra nie będzie się kurzyć na półce. Gra spodobała się w równym stopniu 8-letniemu dziecku, 30-letniej kobiecie i 40- letniemu mężczyźnie. Pełne zaangażowanie całej rodziny. Nie ma problemu ze zrozumieniem zasad, choć najmłodsi gracze mogą mieć zagwozdkę dotyczącą ogarnięcia powiększającego się pola gry i dopasowywaniem żetonów. Czasami mała podpowiedź rodziców będzie potrzebna. W ostatecznej ocenie bardzo polecam.

Ocena wydania 10/10
Ocena atrakcyjności gry 9/10