Fantastyczny Świat

eBuka 2012 - finałowa dzisiątka

Książki Warte Przeczytania

Medium Sweet Books

Kroniki Nomady

Force Books

Zaginiony Almanach

Kącik z Książką

Living Among The Books

Książki Moimi Oczami

Oczami Jenny

BOOKS-SILENCE

Książki Zbójeckie

Niebiańskie Pióro

Filmowe Refleksje

Papierowy Azyl

Druga edycja eBuki!

Tydzień dla Twojego bloga!

Marek Generowicz
Papierowy Azyl
Akcja "Tydzień dla bloga" właśnie ruszyła! Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania swoich blogów na muzyka@duzeka.pl wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego to wy macie być wybrani. Za to my oferujemy wam darmową reklamę na portalu wraz z wywiadem i umieszczeniem fragmentów waszych postów! Zapraszamy!
W tym tygodniu wybraliśmy Karolkę, która już od półrocza prowadzi swojego bloga Papierowy Azyl. Autorka na nudne szare wieczory poleca książki młodzieżowe, a szczególnie "Pamiętniki nastolatki" Beaty Andrzejewicz. Jej ulubiony kolor to niebieski, a w muzyce nie jest wybredna. To cała prawda o Karolce!
Poniżej prezentujemy wam wywiad z blogerką. Dowiecie się, dlaczego zaczęła blogować i jaką platformę do założenia własnego bloga szczególnie poleca. Zapraszamy!

Jak zaczęłaś swoją przygodę z blogowaniem?
Od dziecka lubię czytać książki. Kiedy rok temu w marcu czytałam "Jeżycjadę" autorstwa Małgorzaty Musierowicz, weszłam na stronę internetową autorki. W Księdze Gości tej strony jest wielu zapalonych czytelników i kiedyś dzięki nim trafiłam na stronę Lubimy Czytać. Tam weszłam na bloga jednej z użytkowniczek i tak mi się to spodobało, że pod koniec maja 2011 założyłam własnego bloga. Szło mi jednak dość kiepsko i już w lipcu zrezygnowałam. W październiku jednak zatęskniłam za blogowym światkiem i założyłam Papierowy Azyl. Jestem w nim do dziś :)

Skąd pomysł na nazwę bloga: "Papierowy Azyl"? 
To nie do końca moja autorska nazwa, ponieważ z pomocą przyszła mi moja znajoma. Nie chciałam mieć bloga jak sto innych zatytułowanych "Recenzje książek" lub z cytatem w tytule, chciałam mieć coś swojego. Na początku razem wymyśliłyśmy Książkowy Azyl i Papierowe Imperium, ale ja po namyśle postanowiłam je połączyć i Papierowy Azyl według mnie jest najlepszym pomysłem :)

Dużo czytasz, o czym można przekonać się na twoim blogu. Jaką ostatnio czytałaś książkę godną polecenia? 
Większość książek, które czytam jest ciekawe, ale książka, która ostatnio mnie nie tylko ujęła swoją treścią, stylem pisania autorki i genialnym pomysłem, ale wręcz wbiła w fotel i powaliła to "Igrzyska śmierci" autorstwa Suzanne Colins".

Traktujesz bloga jako wyrażenie siebie, szansę na poznanie nowych ludzi, a może jako pretekst do udoskonalania się?
Bloga traktuję jako odskocznię od szarej rzeczywistości. Dzięki niemu mam coś, czego brakuje wielu ludziom - miejsce gdzie nikt nie ocenia mnie za to jak wygląd czy jaki mam charakter, ale za to kim jestem i co potrafię sobą zaprezentować. To super uczucie. Do tego poznaję mnóstwo ciekawych osób o takich samych zainteresowaniach jak ja.

Można by stworzyć powiedzenie: "Pokaż jakiego masz bloga, a powiem ci kim jesteś". Myślisz, że mogłoby tyczyć się też ciebie? Twoja strona jest raczej przytulna, kolorowa, z precyzyjnie skonstruowanym modelem...
Mój blog nie do końca jest taki jak ja, ale jest dokładnie taki jak w moim odczuciu powinien być mój blog. Jest ciepły i przyjazny, ponieważ każdy, kto tu zawita jest odbierany przeze mnie ciepło. Chcę, żeby to miejsce kojarzyło się innym miło. Dominują w nim pastelowe, kolorowe barwy, ponieważ na świecie jest tyle szarości, że czasami dla kolorów brakuje już miejsca. Sama nie lubię blogów chaotycznych i niechlujnych, a mój raczej taki nie jest. Jest dokładnie taki, na jaki ja sama chciałabym 
wchodzić.

Nie chodzi o to, aby robić antyreklamę, ale czytałaś kiedyś książkę, która ani trochę nie przypadła ci do gustu?
Rzadko czytam takie książki, ponieważ nie ma książek beznadziejnych - każdy musi znaleźć coś dla siebie i każdy ma inne gusta. Ale książka, która absolutnie nie przypadła mi o gustu to "Jessica" autorstwa Rosie Rushton.

Coraz bardziej popularne stają się Targi Książki. Już niedługo taką właśnie atrakcję organizuje Warszawa. Wybierasz się?
Bardzo chciałabym wybrać się na takie targi, ale niestety żeby dojechać do Warszawy musiałabym przejechać pół Polski. Liczę na to, że kiedyś Targi będę organizowane bliżej mnie, a wtedy na pewno będę w nich uczestniczyć :)

Oceniasz książkę po okładce? Masz tak czasami, że widzisz ciekawe "opakowanie" i masz ochotę, przeczytać jej zawartość?
Tak. Mam tak nawet bardzo często i z reguły taka książka mi się podoba również z treści. Uwielbiam śliczne, magnetyczne okładki! Często miewam również przypadki kiedy książka w okładce w ogóle nie zachęcającej jest naprawdę dobra.

Czytasz zawsze przed lekturą krótkie wprowadzenie do wydarzeń opisanych w książce?
Jeśli kupuję książkę to raczej tak, choć często kieruję wzrok najpierw na okładki, ale w bibliotece często wybieram książki z półek nie patrząc na opis - jedynie na tytuł i okładkę. Dopiero w domu czytam o czym będzie lektura i sprawia mi to radość, zwłaszcza jeśli pozycja okazuje się być świetną lekturą ;)

Z pytań czysto technicznych: uważasz, że blogger to najlepsza platforma dla potencjalnych blogerów?
Zdecydowanie tak. Na Onecie blogi są nieczytelne, a ponieważ na blogspocie jest większość blogów czytelniczych utrudnione jest komentowanie na bloxie czy wordpressie.

I na koniec: co planujesz w następnym poście?
Chciałabym opublikować ten wywiad na moim blogu, szykuję się też do recenzji książki "Feliks, Net i Nika" autorstwa Rafała Kosika.

Dzięki za wywiad!
Ja również dziękuję :)

Karolka na swoim blogu umieszcza głównie recenzje książek, które przeczytała. Poza tym znaleźć tam można podsumowanie każdego miesiąca, informacje o konkursach na zaprzyjaźnionych blogach oraz spis naprawdę wielu wydawnictw.

Z recenzji "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi": "Cieszmy się więc i przy lekturze uśmiechnijmy się do kartek z tego powodu, że ta książka jest tak nieprawdopodobna, że jej czytanie jest prawdziwą przyjemnością."

Z recenzji "Cienia Wiatru": "Ta książka niesamowita. Wciągająca i genialna"

Z recenzji "Wichrowe Wzgórza": "To jest magiczne w tej powieści, że przenosi nas dwa wieki wstecz. Poznajemy świat, którego nie znajdziemy w szkolnych podręcznikach czy lekkich czytadłach amerykańskich pisarek."

Blog Karolki to ciepłe i przytulne miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Portal duzeka.pl ocenia go w skali 1-6 na ocenę bardzo dobrą! Czekamy na kolejne recenzje blogerki i wyniki popularności jej bloga. Warto wchodzić i przeczytać parę zdań o godnych polecenia książkach!
Pamiętajcie! papierowyazyl.blogspot.com!