Fantastyczny Świat

eBuka 2012 - finałowa dzisiątka

Książki Warte Przeczytania

Medium Sweet Books

Kroniki Nomady

Force Books

Zaginiony Almanach

Kącik z Książką

Living Among The Books

Książki Moimi Oczami

Oczami Jenny

BOOKS-SILENCE

Książki Zbójeckie

Niebiańskie Pióro

Filmowe Refleksje

Papierowy Azyl

Druga edycja eBuki!

Tydzień dla Twojego bloga!

Marek Generowicz
Niebiańskie Pióro
Jak w każdy wtorek, także i dziś zaczynamy naszą co tygodniową akcję. Tym razem wybraliśmy autorkę szerzej znaną w świecie blogerów, ale naszą uwagę przykuła niezwykłą starannością, systematycznością, no i w końcu ciekawymi recenzjami ;)
Przed państwem Niebiańskie Pióro, którego autorką jest piętnastoletnia Cassiel. Kocha Carlosa Ruiza Zafona i Happysad. Podąża za marzeniami, spełniając się m.in. w fotografowaniu i nauce języków obcych. Zapomniałem dodać: lubi biały... 
Tym razem w wywiadzie można przeczytać, kto ma lekkość pisania spośród współczesnych pisarzy oraz jakie rady ma dla początkujących autorów Cassiel!

Masz naprawdę sporą grupę czytelników. Takie statystyki to już nie przelewki, a z twoim blogiem powinny się liczyć największe wydawnictwa. Masz uczucie spełnienia?
Oczywiście, że nie! :) Nadal się uczę nowych rzeczy i rozwijam, często popełniam jakieś błędy i dzięki nim staram się później nie robić podobnych. Czytelnicy dają mi jakąś siłę, abym nie przestawała pisać, często podnoszą na duchu, a ja staram się im odwdzięczyć tym, że chcę zrobić non stop więcej i więcej, co czasami się niestety nie udaje.

A jednak wciąż się doskonalisz, a twój blog się rozwija. Jak znaleźć na to wszystko czas?
Trudno jest zagospodarować czas, tak aby wszystko zrobić, co się chce, często po prostu się tak nie da. Dlatego są takie chwile, że muszę wybrać coś innego, a opuścić się w blogowaniu. Tak też było przez ostatnie kilka miesięcy przed egzaminami gimnazjalnymi, kiedy pisałam tylko kilka postów w miesiącu. Staram się jednak zawsze znaleźć chwilę na coś co lubię robić. Najlepiej jest od razu zrobić coś czego się nie chce (przykładem może tu być praca domowa), a później korzystać z wolnego czasu i robić to na co ma się ochotę! :)

Chyba stuknie twojemu blogowi lada dzień roczek, prawda? Jakieś specjalne życzenia w związku z tym?
Tak! Będzie to dokładnie 29 maja i nie mogę uwierzyć, że to tak szybko minęło. Czego sobie życzę? Chyba przede wszystkim dużej motywacji do pisania i czerpania z tego przyjemności.

To chyba pozostaje mi życzyć ci jeszcze więcej książek! Oczywiście tych najlepszych, chociaż o nie wcale nie tak prosto... Kto według ciebie ma to "niebiańskie pióro" i doskonale nim włada?
Dzięki! Niebiańskie pióro ma bez wątpienia jeden z moich ulubionych autorów  - Carlos Ruiz Zafón, autor Cienia wiatru, Mariny, Gry Anioła.. Jego książki wzruszają, są mroczne i zarazem piękne, a te czynniki sprawiają, że nie można go nie polubić! 

Jest jeszcze jakaś seria godna uwagi, której nie ruszyłaś, nie rozpoczęłaś?
Tak! Harry Potter. Naprawdę nie czytałam tej serii, co na każdym kroku powtarzam i strasznie mi wstyd z tego powodu, ale w wakacje nadrobię. I drugą serię, której nie zaczęłam jeszcze czytać, a jest warta uwagi jest ,, Wolha Redna tom 1, Obca krew'' Olgi Gromyko.

Na twoim blogu znaleźć można wiele o książkach, ale także o filmach i muzyce. Czego ostatnio słuchasz nałogowo?
W okresie szkolnym najczęściej słucham God Is An Astronaut (post-rock), z racji tej że nie lubię się uczyć w ciszy, a tutaj leci sama muzyka bez słów. A kiedy się nie uczę słucham czegoś na co akurat mam ochotę, ale ostatnio męczę non stop happysad i Florence and The Machine.

A z filmów? Co polecasz czytelnikom?
Nie oglądam dużo filmów, ale jeśli mam wybrać te najlepsze to polecam Wam: Zieloną Milę, Skazani na Shawshank, Wodę dla Słoni, Jasminum, a z tych, które potrafią rozbawić do łez: Narzeczony mimo woli, Kac Vegas.

Wchodząc na twojego bloga można odnieść wrażenie skromności, a jednocześnie bogactwa treściowego. Czy jest to wyjątek od reguły, czy faktycznie blogerom wystarczą systematyczne posty, aby częściej zaglądać na twojego bloga?
Nie wiem co kieruje osoby, które odwiedzają mojego bloga. Na pewno dodawanie systematycznie postów wiąże się z zaglądaniem na bloga większej ilości osób. Jednak często odwiedzają go ludzie, którzy wpisują jakieś ''hasła'' w google i tak znajdują się na nim i później co jakiś czas go odwiedzają. Możliwe jest też, że moja osoba i to co piszę przypadnie do gustu jakiejś liczbie ludzi i będą codziennie zaglądać czy nie napisałam czegoś nowego, albo będą czytać starsze posty. Przynajmniej ja tak robię, jak mam jakieś ulubione blogi.

Mowa już wcześniej była o zasadzie: "Pokaż mi swojego bloga, a powiem ci jaka jesteś". Zgadza się to w twoim przypadku? Schludna, systematyczna, skromna, a z wielkimi możliwościami?
O to można byłoby zapytać moich czytelników, na pewno lepiej odpowiedzieliby ode mnie. ;) Według mnie blog powinien w jakimś stopniu mówić jaka jest jego właścicielka. Pisząc notki nie ukrywam tego jaka jestem i nie chcę zrobić z siebie kogoś kim nigdy nie byłam i nie będę. Zawsze byłam oceniana przez innych jako ta ,,skromna, cicha, schludna, systematyczna (odrobinę)''. Co do wielkich możliwości, każdy je ma, tylko musi na to ciężko pracować. Ja w to wieżę i staram się robić coś w tym kierunku, aby efekty tego były widoczne. Więc w moim przypadku zasada ta chyba działa? :)

Pamiętasz jak zaczynałaś swoją przygodę z blogowaniem? Ciężko było?
Moja przygoda z blogowaniem właściwie zaczęła się nagle. Któregoś dnia stwierdziłam, że chcę mieć jakieś miejsce w sieci, na którym mogłabym oceniać książki i po prostu ni z tego ni z owego - założyłam niebiańskie-pioro. Początki przeważnie są trudne, trzeba zapoznać się z możliwościami jakie daje blogspot, odwiedzać blogi, aby inni nas zauważyli. Teraz jak patrzę na moje pierwsze recenzje to śmieję się sama z siebie, chociaż te teraźniejsze nie są wcale aż tak lepsze od tych pierwszych. ;)

Jakieś rady dla początkujących?
Piszcie tak jak uważacie, czyli to co akurat pojawi się w Waszej głowie i po prostu bądźcie sobą! Optymistyczne patrzenie na świat i miłe komentarze na blogach innych osób też sprawiają, że grono Waszych czytelników się powiększa. Nie bójcie się wyrażać własnego zdania o książce/filmie/muzyce i pamiętajcie, że blogowanie jest w jakimś stopniu zabawą.

Dzięki za wywiad!
Również dziękuję ;)

Cassiel skupia się na recenzjach oraz z okazji kolejnego numeru, prezentuje czytelnikom czasopismo "Nowa Fantastyka". Czasami również prezentuje muzykę, jakiej słucha, rzadziej - filmy, które ogląda. Jednak na blogu jest pełna różnorodność! Autorka chętnie udziela się na innych blogach, a dzięki swojej systematyczności i solidnemu warsztatowi zdobywa wielu czytelników.

Z recenzji "Anny we Krwi": "Mogłam jedynie wyobrazić sobie, że to nie będzie zwykła powieść dla nastolatków, w której chodzi tylko o zakazaną miłość. Uwierzcie, tutaj jest nieco inaczej."

Z recenzji "Gone. Zniknęli. Faza Pierwsza: Niepokój": "Michael Grant pisze tak prostym, a zarazem niesamowitym językiem, że można go od razu polubić. Nie zanudza nas niepotrzebnymi opisami, a wprowadza non stop sytuacje w których się denerwujemy, a nawet czujemy strach."

Z postu "Filmowo 2"; recenzja "Edwarda Nożycorękiego": "Niezastąpiony Johny Depp + Tim Burton = uwielbiam ten duet."

Z recenzji "Czerwieni Rubinu": "Niebezpieczeństwo, nieśmiałe spojrzenia, uratowanie życia, niespodziewane zwroty akcji, przystojny Gideon - elementy, za które pokochałam tę serię!"

Za bloga, a przede wszystkim za styl i wygląd, Cassiel należy się szóstka! Polecamy tego bloga bardzo gorąco, bo jakby na to nie patrzeć: trzeba wybierać wiarygodne źródła opiniotwórcze, prawda? ;)