Fantastyczny Świat

eBuka 2012 - finałowa dzisiątka

Książki Warte Przeczytania

Medium Sweet Books

Kroniki Nomady

Force Books

Zaginiony Almanach

Kącik z Książką

Living Among The Books

Książki Moimi Oczami

Oczami Jenny

BOOKS-SILENCE

Książki Zbójeckie

Niebiańskie Pióro

Filmowe Refleksje

Papierowy Azyl

Druga edycja eBuki!

Tydzień dla Twojego bloga!

Marek Generowicz
Medium Sweet Books
Wciąż wyróżniamy wasze blogi i cieszymy się, że do akcji cały czas zgłaszają się kolejny blogerzy.Tym razem proponujemy...
Medium Sweet Books! Prowadzą go Joanna i Adrian, czyli duet niemal doskonały! Oboje piszą o szeroko pojętej kulturze - komentują najnowsze płyty, sprawdzają najświeższe seriale, a także recenzują nowości książkowe.
Poniżej prezentujemy wywiad z blogerami - zapraszamy!

Jak to jest prowadzić bloga w duecie? Są z tego powodu niekiedy małe sprzeczki?
Wspólne prowadzenie bloga działa motywująco ? zdarza się, że napędzamy się nawzajem do napisania kolejnych recenzji. Jeżeli chodzi o komentarze to czasem wkrada się nawet taki element rywalizacji ;) - kto więcej otrzymał, ile itp. Część naszych czytelniczych preferencji się pokrywa ? możemy wtedy przedstawić różne punkty widzenia na tą samą książkę, czy film. No i każde z nas ma też swój teren prywatny, który drugie tylko podgląda i raczej rzadko się tam zapuszcza.

W ten sposób łatwo zainteresujecie czytelników obu płci, prawda? Kto was częściej odwiedza? Czy faktycznie prawdą jest, że kobiety rządzą blogosferą?
Zdecydowanie blogów prowadzonych przez kobiety jest więcej, jednak te ?męskie? cieszą się również sporą popularnością - sami obserwujemy kilka.

U was znaleźć można recenzje wszelkiej formy kultury. Co jednak preferujecie? Książki, muzykę czy filmy?
Preferujemy zdecydowanie książki, jednak od czasu do czasu chętnie sięgamy po filmy, czy seriale. A muzyka towarzyszy nam głównie pomiędzy książką i filmem ;), w drodze do pracy czy przy wspólnym gotowaniu.

Jesteście raczej surowi, czy staracie się zawsze docenić  chęci autorów w swoich recenzjach?
Ja jestem bardziej surowa, Adrian raczej optymistycznie szuka pozytywów - nie tylko, jeżeli chodzi o autorów książek, w życiu zachowujemy się podobnie.

Jak znajdujecie czas na obeznanie się z różnymi formami kultury? Dysponujecie dużą ilością wolnego czasu?
Wolny czas jest od dawna w deficycie! Ale staramy się, jak tylko można, zorganizować tak, żeby wygospodarować trochę czasu na mniejsze i większe przyjemności. Te staramy się celebrować i cieszyć się nimi, bo są dni, ze każda zyskana godzina to sukces.
 
Czy myślicie, że wygląd bloga jest istotny w jego prowadzeniu? Czy jego estetyka jest na tyle ważna, aby decydować o ilości czytelników?
Adrian po jednej z opisanych lektur stwierdził, że przywiązanie do jakości jest, w naszych zawalonych tandetnością czasach, w cenie, aczkolwiek sam wygląd to nie wszystko. Liczy się również to "coś", co sprawia, że wracamy do danego bloga. Jeżeli chodzi o wygląd cenimy raczej blogi minimalistyczne. Cukierkowe obrazki czy aniołki raczej nie zachęcą nas do ponownego odwiedzenia danej strony, jakkolwiek blog byłby interesujący.

Staracie się być aktywni w blogosferze? Utrzymujecie stałe kontakty z innymi blogerami?
Utrzymujemy kontakty poza blogowe z niektórymi blogerami, nie tylko tymi, którzy prowadzą blogi książkowe. Jesteśmy fanami blogów kulinarnych, zwłaszcza tych czarodziei, którzy są w stanie ugotować niesamowite rzeczy, zaskakująco połączyć smaki, czy z niczego wyczarować coś cudownego i skłonić innych do naśladowania-mniej lub bardziej udanego?
 
Czy to prawda, że można znaleźć prawdziwe przyjaźnie przez blogi? Że pasja łączy ludzi, a potem przenosi się to na związki?
Osobiście nie znamy takich przypadków, choć nasz związek jest mocno związany ze sferą internetową. Jednak po ilości różnych inicjatyw blogowych, organizowanych spotkań, wymian doświadczeń w ?realu? widać, że blogi to po prostu kolejne miejsce, gdzie można spotkać wielu interesujących ludzi, czy nawiązać przyjaźnie.  
 
Jak dowiedzieliście się o naszej akcji?
Z Waszej strony internetowej

Blog prowadzony jest jak najbardziej starannie, systematycznie. Został stworzony prawie rok temu, a już zyskał sporą grupę czytelników! Widać, że blogerzy interesują się różnymi sferami kulturalnymi i są jej prawdziwymi miłośnikami. Tak trzymać!

Fragment opinii płyty "Ocalona" Moniki Kuszyńskiej:
"I właśnie o tym jest ta płyta - o spokoju, pogodzeniu się z sobą, nieckliwej miłości i szczęściu."

Fragment recenzji "Doliny Zabójców. Zamach w Teheranie1943" Leo Kesslera:
"Zbyt dużo jest  w książce bardzo poetyckich opisów, przemyśleń bohaterów, mało się dzieje, a jeżeli już to dynamizm też pozostawia do życzenia."