Fantastyczny Świat

eBuka 2012 - finałowa dzisiątka

Książki Warte Przeczytania

Medium Sweet Books

Kroniki Nomady

Force Books

Zaginiony Almanach

Kącik z Książką

Living Among The Books

Książki Moimi Oczami

Oczami Jenny

BOOKS-SILENCE

Książki Zbójeckie

Niebiańskie Pióro

Filmowe Refleksje

Papierowy Azyl

Druga edycja eBuki!

Tydzień dla Twojego bloga!

REDnacz
eBuka 2012 - finałowa dzisiątka
Zeszło nam się trochę dłużej niż planowaliśmy, ale możemy nareszcie podać finałową dziesiątkę blogów książkowych w 2. edycji eBuki.
W tym roku jury w składzie:

Małgorzata Gutowska-Adamczyk - Honorowa Przewodnicząca - pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka, autorka książek "Cukiernia pod Amorem", "Mariola, moje krople", "13. Poprzeczna", "220 linii", "10 ulic".

Monika Badowska - blogerka i menadżer Targów Książki w Katowicach.

Joanna Gołaszewska - autorka bloga "Czytam więc jestem", laureatka pierwszej edycji eBuki

Grzegorz Raczek - właściciel i redaktor naczelny portalu duże Ka, Papierowy Pies, twórca blogów "Pacynka z dziurawej skarpetki" i "Papierowy Pies"

wybrało następujące blogi do finałowej dziesiątki:

Oczywiście każdy blog był na swój sposób wyjątkowy i wnosił coś nowego do książkowej blogosfery, ale zasady konkursu są nieubłagane - musieliśmy z tego potężnego grona wybrać tylko dziesięciu szczęśliwców. Jeśli chcecie się tym faktem podzielić na swoim blogu - proszę bardzo!   

A co było brane pod uwagę? Nie tylko jakość recenzji i ich podanie, lecz również elementy dodatkowe blogu i jego otoczenie, czyli połączenie z resztą świata. Blog miał się dobrze czytać, miał dobrze wyglądać oraz być dobrze skomunikowany z potencjalnymi czytelnikami. Bo nie sztuką jest napisać niesamowitą recenzję czy wywiad i gustownie go podać, trzeba też umieć się swoją twórczością pochwalić!

Wiemy, że wielu blogerów poczuje się niedecenionych i skrzywdzonych przez jurorów. Kochani - odpuśćcie! Niech choć brać książkowa pozostanie wolna od kłótni, swar głupich i bezsensownej zazdrości. W przyszłym roku czeka nas kolejna edycja konkursu! Poza tym postanowiliśmy baczne przyglądać się wszystkim zgłoszonym blogom i ich autorom, i przyznawać nagrody kwartalne. Warto starać się cały czas, bo paczki z książkami mogą już wkrótce trafić i do Was!

Poza tym nadal możecie powalczyć o nagrodę czytelników, czyli małą eBukę (głosować można na wszystkie zgłoszone blogi - lista poniżej!). Wystarczy zamieścić jedną z grafik zamieszczonych poniżej na swojej stronie i zaczęcić przyjaciół oraz znajomych królika do przesłania maila z nazwą Waszego bloga w tytule na adres konkursy@duzeka.pl. Na głosy czekamy do 21 października br. Laureata podamy w wydaniu drukowanym dużego Ka na Targach Książki w Krakowie.

Finałowej dzisiątce gratulujemy i prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości! Zwycięzcę podamy na Targach Książki w Katowicach, w sobotę 8 września o godz. 11.30!   

ZGŁOSZONE BLOGI