O kolekcji słów kilka
Książeczki są cienkie i bardzo kolorowe. Mają niewielki, około zeszytowy format. Twarda oprawa skrywa w środku wiele tematycznych rysunków i dziesięć prostych, ale niesamowitych eksperymentów. W serii oprócz papieru i cytryny ukazały się także propozycje doświadczeń z: jajkiem, balonem, wodą i cukrem. Na pewno po nie również prędzej czy później sięgniemy.
Przygoda z nauką - Papier
Na początku publikacji umieszczone zostały krótkie, ale rzetelne informacje na temat papieru i jego produkcji. Później Autor przechodzi do stron z doświadczeniami. Pokazuje, jak w prosty sposób dziecko może stworzyć ukrytą wiadomość, pokolorować ręcznik papierowy, pokroić banana kawałkiem kartki, czy jak zrobić własny papier z makulatury. Książeczka jest interesująca, merytoryczna i zawiera całą masę interesujących ciekawostek.
Przygoda z nauką - Cytryna
Książeczka o cytrynie zaczyna się ciekawostkami na temat tego owocu. Czy wiedzieliście na przykład, że cytryna unosi się na powierzchni wody, a limonka opada na dno? Moim zdaniem to fajna ciekawostka. Po stronach z informacjami Autor przechodzi do doświadczeń. Pojawiają się takie propozycje jak: zakodowane wiadomości, musujące przedmioty, domowy twarożek, czy (moim zdaniem najciekawszy) wulkan z soku cytrynowego i sody oczyszczonej. Myślę, że taka publikacja to cała masa dobrej zabawy i to mimo tego, że jest naprawdę krótka.
Podsumowanie
Z tytułami z kolekcji „Przygody z nauką” z pewnością dzieciakom nie grozi weekendowa czy wakacyjna nuda. Wystarczy kilka elementów i wolny stół, by rozpocząć wspaniałą zabawę, a przy okazji się czegoś nauczyć. Autor książeczek ma wiele fajnych pomysłów, a każdą stronę zdobią interesujące, dynamiczne ilustracje. Jestem przekonana, że tak podaną wiedzę przyswoi sobie każde, ciekawe świata dziecko. Polecam! Wspólne eksperymentowanie to świetna zabawa!