Duzeka.pl

Piątek

07 Maja 2021 r.  

MUZYKA

BIRDY POWRACA!

Charm Music Poland oraz platforma Driift serdecznie zapraszają na live streaming koncertu Birdy. Już 15 kwietnia 2021, prosto z londyńskiej Wilton’s Music Hall, autorka hitu People Help ...

KSIĄŻKA

OGŁASZAMY BIG BOOK FESTIVAL 2021!

Duży Festiwal Czytania odbędzie się od 25 do 27 czerwca w Warszawie i internecie. 9. edycji nowatorskiej imprezy czytelniczej towarzyszy hasło „Jeszcze będzie najpięk

KSIĄŻKA

PSI PATROL 3/2021

Trzeci już w tym roku numer miesięcznika dodatkowo kryje w sobie niesamowity prezent: zestaw narzędzi piesków oraz krótkofalówkę z wizerunkiem Chaise'a! Jest to znakomita okazja, by zaznajomi...

MUZYKA

DEJA VU - SINGIEL ZESPOŁU ECHO Z TEKSTEM PIOTRA BUKARTYKA

Deja vu to drugi po piosence Zawołaj singiel, który zapowiada debiutancką płytę zespołu ECHO. To melodyjny utwór, z tekstem Piotra Bukartyka, w refleksyjny spos

KSIĄŻKA

CZY MIŁOŚĆ W LEKTURZE JEST NAM DO CZEGOŚ POTRZEBNA?

TRUP I MIŁOŚĆNie, nie będzie tutaj nic o żadnych parafiliach. Różne mamy kryminały – obyczajowe, gdzie równie ważne jest życie prywatne bohaterów, jak i zb...

KSIĄŻKA

KONKURS: GUWERNANTKA

Mężczyzna sprawujący opiekę nad dwójką osieroconych siostrzeńców postanawia zatrudnić do pomocy młodą guwernantkę. Kobieta szybko odkrywa, że zarówno dzieci, jak i posiadłość skrywają m...

Artykuły

Sztuki piękne
Irena Bujak
Warszawskie Targi Fantastyki - Wiosna 2020
Zapraszamy na #NajbardziejFantastyczneTargi w Polsce!
To już siódma odsłona WuTeeFów. Tym razem zapraszamy dokładnie na powitanie Wiosny. 21 i 22 marca będziemy ponownie gościć w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w samym centrum Warszawy. 

Tradycyjnie przygotowujemy dla Was masę atrakcji: 

- rzeszę naszych Fantastycznych Wystawców - tych od książek i gadżetów, biżuterii, kosmetyków, zabawek, ubrań, akcesoriów i innych cudów z drewna, skóry, filcu, metalu, szkła i nie wiadomo czego jeszcze :) - a wszystko to związane oczywiście z fantastyką; 
- spotkania z Fantastycznymi Gośćmi - bardziej i mniej znanymi :)
- Fantastyczne Premiery książkowe;
- nie mniej fantastyczne jedzenie i napoje w naszej Strefie Gastro;
- chwilę odpoczynku w naszej Strefie Relaksu;
- warsztaty składania fantastycznych stworów z papieru w Strefie Dorigami;
- fantastyczny koncert na powitanie Wiosny 
- wizytę postaci wprost z kart opowieści J.R.R. Tolkiena, które rozbiją obóz w podziemiach 

Nie ma lepszej okazji by powitać Wiosnę niż właśnie na Targach, nie ma też lepszej okazji niż Targi by przekonać się, że fantastyka niejedno ma imię :) 

Bilety na wydarzenie będziecie mogli zamówić w przedsprzedaży oraz w kasach w trakcie trwania imprezy. 


Ceny wejściówek podczas trwania imprezy: 

- 10,00 - normalna, 
 5,00 - ulgowa - dla Młodych Fanów, którzy nie ukończyli 13 roku życia. 

Dla Najmłodszych Uczestników (do 7 roku życia) bilet na Targi nie jest wymagany. 

Do zobaczenia! 


Lista Fantastycznych Gości: 
Krystyna Chodorowska
Rafał Dębski
Michał Gołkowski
Jarosław Grzędowicz
Anna Hrycyszyn
Maja Lidia Kossakowska
Magdalena Kucenty
Marcin Mortka
Sławomir Nieściur
Marek Oramus
Aleksandra Ostapczuk
Krzysztof Piersa
Arkady Saulski
Damian Zajko
Andrzej Ziemiański

Atrakcje stałe dla Fantastycznych Uczestników: 

Poziom -1

Wrota Śródziemia
Zapraszamy do przekroczenia, choć na chwilę, Wrót prowadzących do Śródziemia. Chyba każdy czytał, lub chociaż oglądał „Władcę Pierścieni” i pamięta magiczny świat stworzony przez J.R.R. Tolkiena. Jest to świat pełen starożytnych historii królestw Ludzi, Elfów i Krasnoludów, epickich wojen ze Złem, wielkich dzieł sztuki i rzemiosł, wspaniałej przyrody, pięknych języków i pism, oraz tajemnic, które wciąż czekają na odkrycie. Śródziemie było pierwszym uniwersum fantasy i dlatego odniesienia do niego, można spotkać w niemal wszystkich książkach, grach czy filmach utrzymanych w tej konwencji. Ennorath (w języku elfów – Sindarinie , słowo to oznacza Śródziemie) zaprasza by zakosztować z nami tej magicznej i tajemniczej atmosfery prosto z kart „Władcy Pierścieni”, „Sillmarilionu” i „Hobbita”. 

Fantastyczne Studio Foto
Sprzęt fotograficzny udostępniony dzięki uprzejmości firm ProFoto i Sigma ProCentrum, jeden z najbardziej znanych fotografów w Fandomie, Magiczna Szafa Lady Elbereth i klimatyczne podziemia Domu Towarowego. Czy może być bardziej fantastycznie? Czy czegoś brakuje? Tylko Was – przebranych we własne stroje lub korzystających z zasobów Magicznej Szafy. Po raz pierwszy na Targach otwieramy dla wszystkich przebranych w fantastyczne stroje nasze Fantastyczne Studio – miejsce gdzie będziecie mogli uwiecznić Wasze kreacje. 
Poziom 0

Wystawa Fantastycznych Grafik
Na tej edycji Wystawa będzie fantastyczno-nostalgiczna. Na początku tego roku odszedł od nas wspaniały grafik i niesamowity człowiek – Bogusław Polch. Na Targach, dzięki zgodzie Rodziny i współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka zaprezentujemy ułamek twórczości Artysty w postaci okładek najsłynniejszych opracowanych przez niego komiksów. 

Poziom 2

Strefa Dorigami
Dorigami to inicjatywa artystyczna powstała w 2012 roku na bazie fascynacji japońską sztuką – origami. O tworzeniu z papieru wiedzą prawie wszystko i chętnie podzielą się swoją wiedzą!
Podczas warsztatów będziecie mieli okazję nauczyć się podstaw rządzących światem papieru. Wspólnie złożycie różnorodne modele, a także będziecie mieli okazję podziwiać skomplikowane figurki, których stworzenie zajmowało niekiedy wiele godzin. Będziecie mieli także możliwość posłuchania niesamowitych historii związanych z tą formą sztuki.

Strefa Relaksu 
Strefa Relaksu to miejsce gdzie możecie usiąść sami lub ze znajomymi na wygodnych pufach, przejrzeć co już udało Wam się zdobyć na Targach i zastanowić się co dalej.


Classic Tetris PAL
T. J. Z. O. S. L. I. Siedem bloków. Pole do wypełnienia nimi. A wszystkiemu przygrywają skoczne, rosyjskie melodie... 
Stary, dobry Tetris przeżywa swój renesans wraz z rozwojem Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, a - od 2019 roku - także i Mistrzostw Polski. W ramach stoiska będzie można poćwiczyć sztukę gry w NESową odmianę Tetrisa, a także zmierzyć się w mini turnieju w ramach wprowadzenia do II Otwartych Mistrzostw Polski w Tetrisie Klasycznym, które odbędą się we wrześniu w Toruniu.
 
Strefa Klocków LINDEN
Tę atrakcję przygotowaliśmy we współpracy z wrocławską firmą Lindenwood. W tym miejscu korzystając z drewnianych klocków Linden nasi najmłodsi Uczestnicy, współpracując z resztą rodziny, będą mogli zbudować dosłownie wszystko. Producent klocków lojalnie ostrzega, że zabawa tymi klockami jest w pozytywny sposób uzależniająca i nie będziecie chcieli się z nimi rozstawać.

Poziom 3 

Afterek Autorów
Afterek Autorów (w skrócie AA) to miejsce, które wprowadziliśmy na poprzedniej edycji Targów. Do Afterka możecie zaprosić Waszego szczególnie ulubionego Fantastycznego Gościa po jego spotkaniu i sesji autografów. Tu, przy kawie, będziecie mieli szansę porozmawiać w bardziej nieformalnej atmosferze. Żeby nie trzeba było daleko chodzić AA zlokalizowaliśmy w bezpośredniej bliskości nowego Zakątka Autorów.

Zakątek Autorów
Tak nazywamy miejsce wszystkich spotkań z naszymi Fantastycznymi Gośćmi. To tu będziecie mieli możliwość posłuchania co maja do powiedzenia na tematy różne – niekoniecznie związane tylko z ich aktualną twórczością. Tu po zakończeniu spotkania będziecie mogli zdobyć autograf na książce, komiksie lub specjalnie przygotowanym „papierze firmowym” Targów.


Atrakcje czasowe: 

Sobota, 21 marca 2020
19:30 – Scena Pod Witrażami – Duet Ceili
Paweł Szymiczek i Tommy Daktors zagrają koncert w którym muzyka łączy brzmienia i melodie folkowe z nowoczesnymi aranżacjami, improwizacją oraz utworami autorskimi. Ceili to wybuchowa mieszanka ekspresyjnej, tradycyjnej muzyki irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej i gaelickiej z kompozycjami współczesnymi utrzymanymi w charakterze utworów celtyckich.

Zespół używa oryginalnego, szerokiego instrumentarium dzięki czemu koncert staje się widowiskiem prowadzającym słuchacza w bogaty świat celtyckich, muzycznych barw.
Fantastyczne Premiery: 

Sobota, 21 marca 2020
11:00 – Michał Gołkowski – Sybirpunk
12:00 – Krzysztof Piersa – Złota Rybka W Szambie
14:00 – Marcin Mortka – Żółte Ślepia
15:00 – Rafał Dębski – Żelazny Kruk: Gniazdo
16:00 – Warhammer FRP 4 Edycja – premiera i spotkanie z redakcją

Niedziela, 22 marca 2020
17:00 – Aleksandra Ostapczuk – Smocze Dziecię: Niemożliwe


Godzinowy plan Targów: 

Sobota, 21 marca 2020
10:00 – Otwarcie Targów dla Fantastycznych Uczestników
11:00 – Michał Gołkowski – premiera książki Sybirpunk
12:00 – Krzysztof Piersa – premiera książki Złota Rybka W Szambie
13:00 – Arkady Saulski
14:00 – Marcin Mortka – premiera książki Żółte Ślepia
15:00 – Rafał Dębski – premiera książki Żelazny Kruk: Gniazdo
16:00 – Warhammer FRP 4Ed. – premiera i spotkanie z redakcją
17:00 – Marek Oramus
18:00 – Andrzej Ziemiański
19:30 – Duet Ceili – Scena Pod Witrażami
20:00 – Przerwa do Niedzieli
 

Niedziela, 22 marca 2020
10:00 – Ponowne otwarcie Targów
11:00 – Aleksandra Ostapczuk – premiera książki Smocze Dziecię: Niemożliwe
12:00 – Sławomir Nieściur
13:00 – Maja Lidia Kossakowska
14:00 – Jarosław Grzędowicz 
15:00 – Krystyna Chodorowska
16:00 – Anna Hrycyszyn, Magdalena Kucenty
17:00 – Damian Zajko
18:00 – Zamknięcie Targów 

Zapraszamy 21 i 22 marca do samego centrum Warszawy!
Komentarze

Ostatnie     recenzje

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
ekspres do biura warszawa
automaty vendingowe

  • Artykuły
  • Wywiady
  • Inne

Urodzinowa impreza Gutek Film w barStudio!

25-lecie Gutek Film w barStudio już 7 grudnia. Za konsoletą Roman Gutek... »

Boskie Targi Bożonarodzeniowe

Zapraszamy na kolejne, 29. Targi Bożonarodzeniowe do Państwowego Muzeum... »

Dni Nagrody Lux

29 listopada – 1 grudnia zapraszamy miłośników kina na bezpłatne po... »

Nasze     Patronaty

Biega
    na blogach

McClellan Brian ? Jesienna Republika. Trylogia magów prochowych t.3
Trzeci i ostatni tom trylogii Magów prochowych doczekał się wreszcie swojej kolejki do czytania.  Po lekturze tomu drugiego zastanawiałam się, czy autor zdoła mnie
Królestwo Książek
Darmowe książki dla Blogerek! (i Blogerów)
Cześć! Wiem, że może to zabrzmieć jak kiczowata reklama, ale akcja z pewnością taka nie jest.Dzielę się wiadomością ze wszystkimi Blogerkami
Kobietnik
"Taki kot pomaluje każdy płot" - zwierzęcy bohaterowie podbijają nasze serca!:)
Sympatyczny zwierzak na okładce nie tylko fizjonomię ma uroczą - jest też istotką o złotym sercu, niezwykle empatyczną, pomysłową, działającą
Książkowa mania
BOOK TOUR: "Co mnie zmieniło na zawsze" - Amber Smith
Cześć, dziś kolejna książka, przeczytana w ramach Book Tour. Organizatorką jest autorka bloga "Wyznania uzależnionej od..książek"     Eden j
Mercy In Your eyes
Doodle Fusion: Planeta Bazgrołów
Stres to niestety nieodłączny element naszego życia. Towarzyszy nam niemal każdego dnia czy to w pracy, szkole, czy w domu. Można sobie z nim radzić na wiele ró
Elle Kennedy: Podbój
Autor: Elle KennedyTytuł: PodbójSeria: Off-Campus #3Stron: 448Wydawca: Zysk i S-kaBeztroska swoboda studencka powoli dobiega końca. Bohaterowie serii Off-Campus stopniowo docieraj
Zwiedzam wszechświat
Zapowiedzi marcowe [2017]
Luty minął jak z bicza strzelił, przyszła pora na marcowe zapowiedzi wydawnicze.Również i tym razem nie powala ilość nowości, które mnie w jaki
Redaktor na tropie
Mariusz Czubaj ?Martwe popołudnie?
Myślcie, a będzie Wam dane Żyjemy w czasach świętej trójcy. Ta trójca to media, biznes i polityka. Zacznę od sprostowania. I czepiania się. Choć
Kobietnik
"Tajemnicze kolorowanki" - kolorowanie i "wartości dodane";)
Pani naszej pierwszoklasistki stara się urozmaicać lekcje na wszelkie sposoby - wiadomo, że niesztampowe zadania przykuwają uwagę, wciągają, intrygują. Gdy zada
Angus Watson "Czas żelaza"
Zazwyczaj dzielę książki na trzy kategorie. Pierwszą stanowią dzieła, które przywracają czytelnikom wiarę w istnienie dobrej literatury. W szeregi drugie
Redaktor na tropie
Marcin Ciszewski ?Wiatr?
Nasza zima zła To miał być sylwester inny niż wszystkie, spędzony w surowych warunkach w schronisku na Kasprowym Wierchu, będącym mekką wszystkich szanują
Fascynacja książką
"Piąta pora roku" Nora K. Jemisin
Kiedy "Piąta pora roku" trafiła w moje ręce, od razu miałam ochotę ją przeczytać. W zależności od nastroju lubię sięgać po różne
Nałogowy Książkoholik
FELIETON: Wcale nas nie znacie!
źródłoPrzeglądając różnego rodzaju strony internetowe i czytając komentarze co poniektórych osób i nie ukrywajmy, że chodzi mi tu gł
Kobietnik
"Taki kot pomaluje każdy płot" - zwierzęcy bohaterowie podbijają nasze serca!:)
Sympatyczny zwierzak na okładce nie tylko fizjonomię ma uroczą - jest też istotką o złotym sercu, niezwykle empatyczną, pomysłową, działającą
Po drugiej stronie... książki
"Harry Potter i Kamień Filozoficzny", wersja ilustrowana
Dziś recenzja trochę nietypowa, bo zdjęciowa. Jestem pewna, że wielu z Was, tak jak i ja z niecierpliwością wyczekiwało tej daty: 21//22 października, premiera
Zwiedzam wszechświat
"Mnich"
Autor: Matthew Gregory LewisTytuł: "Mnich"Wydawnictwo: Vesper, 2016Ilość stron: 457Okładka: miękka ze skrzydełkamiW II połowie XVIII wieku ludzką wyobraźni
Przedpremierowo: Co mnie zmieniło na zawsze [patronat]
Agresja. Brutalność. Przemoc na tle seksualnym.  GWAŁT. Niewiele jest książek młodzieżowych, które  podejmowałyby się próby przedst
Fascynacja książką
"Brama piekieł" Bill Schutt, J.R. Finch
Rozpoczął się listopad. Miesiąc raczej smutny, szary, ponury. Mniej więcej taką atmosferę daje się wyczuć podczas lektury "Bramy piekieł", chociaż
Kobietnik
"Królestwo Liter" - takie pisanie jest miłe niesłychanie:)
O dziwo Starsza jest najpilniejszą uczennicą, mimo że jeszcze w przedszkolu deklarowała ze łzami w oczach: "Ja nie chcę do sioły, nigdy nie pójdę do sio&
Zostań najbogatszym Ojcem Chrzestnym - recenzja gry Kasa i Spluwy
Gry imprezowe goszczą u nas często. Bardzo cenimy sobie tytuły w których może zasiąść więcej niż  osób, gdyż mamy wielu znajomych l
facebook